Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 12-ին կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ՝ մասնակցելու Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) խորհրդի, 10-րդ լիագումար եւ ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստերին, ինչպես նաեւ Միջխորհրդարանական միության 137-րդ վեհաժողովին:
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Կարինե Աճեմյանը, Խոսրով Հարությունյանը, Շաքե Իսայանը եւ Լենա Նազարյանը:

Delegation Headed by Ara Babloyan is to Leave for Saint Petersburg
On October 12, the delegation led by the RA NA Speaker Ara Babloyan will leave for Saint Petersburg to take part in the sittings of the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organisation (CSTO PA) Council, the 10th Plenary and the CIS Inter-Parliamentary Assembly Council, as well as in the 137th Inter-Parliamentary Union (IPU) Assembly.
The RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, the RA NA deputies Karine Atshemyan, Khosrov Harutyunyan, Shake Isayan and Lena Nazaryan are in the delegation led by the RA NA Speaker.